Giant Contend SL disc een moderne instapfiets!

De Giant Contend SL disc is een luxere instapvariant voor mensen die hun hobby meteen goed willen starten of naar een hoger niveau willen brengen.

Modern, lichtgewicht frame

De Giant Contend SL heeft een lichtgewicht Aluxx SL aluminium frame dat een lichte, levendige basis geeft die lekker accelereert en ook gewillig mee bergop gaat. De voorvork en de zadelpen is van carbon, niet alleen voor gewichtsbesparing maar ook net wat meer comfort.
Het frame van de Giant Contend SL ziet er strak uit en heeft interne kabelgeleiding, een interne zadelpenklem en interne trapaslagers dat er voor zorgt dat je meteen serieus genomen word. De Giant Contend SL disc is ook uitgerust met de laatste nieuwe ontwikkelingen van flat mount hydraulische schijfremmen.

Giant Contend SL 1 Disc bij Rullens Fietsen

Schijfremmen op de Giant Contend SL disc.

Op de Giant Contend SL Disc maakt Giant gebruik van zijn eigen ontworpen Giant Conduct schijfremsysteem. Dit is een innovatief systeem dat krachtige, controleerbare schijfremmen op een betaalbaar prijsniveau brengt, met behoud van de fijne ergonomie van de standaard Shimano shifter. Schijfremmen geven je op de Giant Contend SL disc geven je betere rem prestatie’s dat jou op uitdagende parcoursen meer controle en vertrouwen geeft. Het Giant Conduct schijfremsysteem zorgt tevens voor meer ruimte tussen de voor en achtervork door het het verdwijnen van de velgrem waardoor je makkelijker brede, comfortabelere banden met meer grip kan monteren.

Giant Conduct schijfremmen bij Rullens fietsen

 

Comfort Giant Contend SL disc

De Giant Contend SL heeft ook het nodige comfort meegekregen om lange dagen in het zadel een genot te maken. Zoals eerder verteld zorgt het Giant Conduct schijfremsysteem ervoor dat je je Giant Contend SL disc comfortabeler kan maken door het moneteren van bredere banden. De D-Fuse zadelpen zorgt voor net dat beetje meer flex door de platte achterkant en is tevens uitgevoerd in carbon. Deze carbon zadelpen zorgt met de carbon voorvorkpoten niet alleen voor minder gewicht maar carbon heeft ook goede schokabsorberende rijeigenschappen. Een bijkomend voordeel van een slooping framegeometrie is dat de zadelpen iets meer uitsteekt waardoor deze al iets meer flex mogelijkheden heeft.

Rijeigenschappen Giant Contend SL disc

De Giant Contend SL geeft naast vertrouwen ook meer stijfheid. Zo is de balhoofdbuis conisch (tapered) zodat je elke stuurbeweging goed voelt en goed kan inschatten. Dit geeft vertrouwen in de bochten en maakt je 1 met je fiets. De buizen van de Giant Contend SL zijn in de buurt van het bottombracket ook meer oversized en de trapaslagers zijn geïntegreerd waardoor de bottom bracket breder en sterker word, Dit geeft meer stijfheid en laat jou en je fiets na een bocht meteen vooruit schieten. De Giant Conduct schijfremmen zorgen met “best in class” remprestatie’s dat je ook op uitdagende parcoursen of met hogere snelheden altijd de controle houd

Afwerking Giant Contend SL disc

De Giant Contend SL serie is ook nog eens modern afgewerkt. De Giant Contend is ook voorzien van tandwielcombinatie’s voor elk terrein. Zo zit standaard op de Contend modellen een 50/34 compact crankstel en ook de Shimano cassette’s zijn met 11-32 geschikt om allerlei steile heuvels te overwinnen. Deze Shimano cassette’s kun je bij slijtage ook altijd bij Rullens fietsen in onze gespecialiseerde werkplaats laten vervangen zodat je langer plezier hebt van je Giant Contend SL. De Giant Contend SL is uitgerust met aluminium Giant stuur en stuurpen, die in verschillende maten te verkrijgen zijn. Het fijne Giant Contact zadel en de sterke Giant wielen zorgen er voor dat je je nergens meer druk over hoeft te maken.

Giant Contend SL 1 Disc Shimano 105 5800 mix racefiets bij Rullens fietsen

Tubeless banden

De Giant Contend SL is uitgerust met de tubeless Giant Gavia AC 2 banden in de bredere 25 mm uitvoering. Tubeless is een speciale band die met behulp van een luchtdicht velglint, tubeless latex en luchtdicht ventiel zonder binnenband te gebruiken is.
Dit systeem heeft grote voordelen ten opzichte van de standaard buiten en binnenband. Zo heb je minder kans op lek rijden en geen kans meer op “stootlek”, als je een gaatje in de band rijd heb je grote kans dat dit gedicht word door de latex vulling. Je kan hierdoor met lagere druk rijden waardoor je meer grip en comfort hebt. Het tubeless syteem heeft zonder “wringende” binnenband ook minder rolweerstand, wie wil dat nu niet.
Rijd je toch lek onderweg, dan kun je na demontage van het ventiel en het verwijderen van de latex gewoon een binnenband monteren zoals je gewend bent.

Geometrie Giant Contend SL disc

De geometrie van het frame is ingesteld op de beginnende fietser. De basis is natuurlijk Giant’s eigen uitgevonden compact road design. Een slooping design zorgt voor een sterker en lichter frame omdat de buizen korter zijn. Het zwaartepunt van het frame gaat iets omlaag waardoor deze wendbaarder word. Hij heeft een wat hogere balhoofdbuis maar niet zo extreem, met minder spacers is dit frame ook geschikt voor de sportievere beginner.

XSSMM/LLXL
ASTAANDE BUIS LENGTE (mm)410445480515535565
BSTAANDE BUIS HOEK74,5°74,0°73,5°73,0°73,0°72,5°
CBOVENBUIS LENGTE (mm)510530545560575595
DBALHOOFD LENGTE (mm)125145165190210230
EBALHOOFD HOEK71,0°72,0°72,5°72,5°72,5°72,5°
FFORK RAKE (mm)454545454545
GTRAIL (mm)706460606060
HWIELBASIS (mm)97397998599710121027
ILIGGENDE ACHTERVORK LENGTE (mm)410410410410410410
JBOTTOM BRACKET DROP (mm)707070656565
KSTACK (mm)523546567586605624
LREACH (mm)365373377381390398
MSTAND OVER HEIGHT (mm)687717745779797822
NSTUUR BREEDTE (mm)400400420420440440
OSTUURPEN LENGTE (mm)8090100100110110
PCRANKLENGTE (mm)165170172,5172,5175175
QWIELMAAT700C700C700C700C700C700C

XS   157 cm  167 cm

S                     167 cm  173 cm

M                                           173 cm  178 cm

M/L                                                               178 cm  183 cm

L                                                                                           183 cm  188 cm

XL                                                                                                              188 cm  193 cm

uitverkocht
VIDEO
Uitverkocht
1.499,00
uitverkocht
VIDEO
Uitverkocht
1.399,00
1.149,00
uitverkocht
VIDEO
Uitverkocht
1.299,00
uitverkocht
VIDEO
Uitverkocht
1.249,00
999,00